VERİ GÜVENLİĞİ

Maksinet'in barındırma ve teknik altyapısı ile en yüksek seviyede sistem güvenliğini sağlıyoruz. Dünya standartlarında ağ, veri ve fiziksel güvenlik koşullarının sağlandığı bir ortamda hizmet sunarken, değişen şartlara göre güvenlik konusundaki politika ve uygulamalarımızı değerlendirerek gerekli güncellemeleri düzenli olarak yapıyoruz. Güvenlik kapsamında aşağıda belirtilen önlemleri alıyoruz.

SSL

Maksinet sunucularında kullanılan SSL, kullanıcılarımız ve sistem arasındaki verilerin şifrelenerek güvenli şekilde transferini temin ediyor. Kullanılan şifreleme, bankalarda kullanılan şifreleme standartları ile aynıdır.

Kullanıcı Erişimi

Sizin tarafınızdan davet edilmediği sürece, kimsenin hesabına erişim sağlanmaz. Sadece, teknik veya sistemsel bir arıza oluşması durumunda, izniniz üzerine yetkilendirilmiş Maksinet personeli destek amacı ile ilgili verinize ulaşır.

Kullanıcı Şifreleri

Kullanıcıların güçlü şifre yaratması beklenmektedir ve yarattıkları şifrelerin gizliliğinden kullanıcıların kendileri sorumludur. Çoklu sayıda yanlış giriş yapılması durumunda kullanıcı hesabı bloke edilir. Uzun süre açık kalan oturumlar otomatik olarak kapatılır.

Fiziksel Güvenlik, Ağ Güvenliği ve Güvenlik Duvarı

Uygulamanın teknolojik altyapısı ve kullanıcılarımızın verilerini sakladığımız veri merkezi olan Amazon en üst düzeyde veri güvenliğini ve fiziksel güvenliği sağlamaktadır. (Detaylı bilgi için https://aws.amazon.com/security/ ) Dışarıdan gelebilecek ataklara karşı ağ güvenliği sektör tarafından kabul edilen dünya standartlarındaki uygulamalarla yine Amazon tarafından sağlanmaktadır.

Veri Paylaşımı

Veri transferi sizin onayınız olmadan ve yeterli güvenliğe sahip olmayan iş ortaklarımızla paylaşılmaz.

Veri Yedeklemesi

Olası teknik problemlere karşı verilerinizin günlük yedeklemesi yapılmaktadır.

Verileriniz Maksinet'de daha güvende

Maksinet ile verileriniz bilgisayarınızda depolanmaz. Böylece bilgisayarınızın bozulması, çalınması ya da kaybolması durumunda, verileriniz tamamen güvende kalır.

Verilerinizin güvenliği için:

    Kimsenin tahmin edemeyeceği şifre belirleyin.
    Şifrenizi kimse ile paylaşmayın
    Şifrenizi herhangi bir kağıda yazarak, ortada bırakmayın.
    Tarayıcınızı güncelleyin.